konferencje

przycisk strona główna przycisk ofertaprzycisk kontaktprzycisk porównywarka przycisk blog

Dolina Charlotty Resort & SPA


Dojazd:

Dolina Charlotty znajduje się pomiędzy Ustką a Słupskiem (14 km od Ustki, 12 km od Słupska).

Do zobaczenia w regionie


Obfitująca w niezwykłe atrakcje okolica sprzyja organizowaniu wędrówek i wycieczek: Kraina w kratę ? zabytek europejskiego dziedzictwa kulturowego
Na Pomorzu w XVIII i XIX wieku dominującym elementem krajobrazu wiejskiego było budownictwo szachulcowe - domów w kratę. W drewniane konstrukcje budynków wstawiano tyczki, owijano je powrozami słomianymi i oblepiano gliną. Powierzchnie kwater bielono wapnem , a belki drewniane smarowano smołą. Do dnia dzisiejszego konstrukcje te zachowały się w wielu gminach dorzecza Słupi. Stolicą ?krainy w kratę? została wieś Swołowo, gdzie zachowały się liczne XIX-wieczne zagrody chłopskie i rzemieślnicze tego typu.

Światowy Rezerwat Biosfery Słowińskiego Parku Narodowego
Słowiński Park Narodowy należy do największych osobliwości Europy. Występują tu piaszczyste, ruchome wydmy przypominające pustynię. Powietrzne prądy powodują, że piasek w ciągu roku zasypuje ląd (10-20m). Z uwagi na niepowtarzalność i różnorodność krajobrazowo-przyrodniczą, Słowiński Park Narodowy został wpisany w 1977r. na listę światowych rezerwatów biosfery UNESCO.

Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Utworzony w 1962r. skansen ?Zagroda Słowińska? prezentuje tradycje i kulturę typową dla mieszkańców przyjeziornych wsi rybackich. Panoramę okolicy podziwiać można ze wzniesienia ?świętej góry? Rowokół, położonej 115 m n.p.m.

Szlak Zabytkowych Elektrowni Wodnych
W dorzeczu rzeki Słupi znajduje się pięć elektrowni wodnych: Skarszów Dolny, Krzynia, Strzegomino, Gałąźnia Mała i Struga. Infrastruktura techniczna siłowni wodnych, zbiorniki przyzaporowe, kanały i budowle piętrzące, doskonale komponują się z krajobrazem i należą bez wątpienia do najpiękniejszych zakątków Parku Krajobrazowego ?Doliny Słupi?. Odwiedzający dorzecze turyści mogą obejrzeć leciwe urządzenia i maszyny, troskliwie konserwowane i doglądane. Pracują one w pełnej sprawności technicznej do dnia dzisiejszego.

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku
Muzeum Pomorza Środkowego mieści się w Zamku Książąt Pomorskich. Tutaj podziwiać można największą i zarazem najwspanialszą na świecie kolekcję malarstwa Stanisława Ignacego Witkiewicza. Obecnie kolekcja dzieł tego malarza liczy ponad 200 prac, wśród których dominują portrety malowane pastelami na papierze.


Odległość od PKP: 18 km

Odległość od PKS: 18 km

Odległość od lotniska: 130 km


Inne obiekty w tym mieście:Najczęściej szukane
sale konferencyjne sale konferencyjne Warszawa konferencje Kraków sale konferencyjne nad morzem konferencje Poznań konferencje Wrocław konferencje w górach sale konferencyjne Gdynia sale konferencyjne Gdańsk konferencje Łódź sale konferencyjne Katowice sale konferencyjne na Mazurach